Peeling do ciała – co powinien zawierać Twój?

Peeling do ciała – co powinien zawierać Twój?

Dlaczego powinniśmy regularnie stosować peelingi? Ponieważ to podstawowy zabieg, dzięki któremu nasza skóra w krótkim czasie stanie się gładsza i promienna. Niestety w zakresie peelingów nadal pokutuje wiele mitów i sporo osób nie wie, jak je wybrać. Oto kilka rad.

Peeling do ciała – co powinien zawierać Twój? 4.82/5 (96.47%) 17 votes

Po co stosujemy peelingi?

Nasz skóra się złuszcza. Martwy naskórek jest usuwany podczas np. mycia. Pamiętajmy jednak, że jakaś jego część pozostaje na ciele, tworząc nieprzepuszczającą kosmetyków warstwę. Składniki balsamów mają wówczas utrudniony dostęp do skóry i nie działają tak, jak powinny. Regularne złuszczanie naskórka peelingami wygładza skórę, wyrównuje jej koloryt i delikatnie redukuje wszelkie zmiany.

Co jest w peelingach?

Podstawą działania wszelkich peelingów są ścierające drobinki, dzięki którym możemy pozbyć się zrogowaciałego (martwego) naskórka. Tak naprawdę w kosmetykach tego typu mogą znaleźć się zmielone pestki owoców lub też syntetyczne kuleczki (które mogą u niektórych wywołać podrażnienia). Na polskim rynku mamy również peelingi do ciała, które zawierają np. parafinę – wówczas po użyciu takiego kosmetyku nasza skóra jest natychmiast miękka i gładka oraz sprawia wrażenie nawilżonej. Pamiętajmy jednak, że jest to złudne uczucie.

Co powinno być w peelingu?

Wybierając peeling do ciała powinniśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim na to, co jest substancją ścierającą w peelingu – najlepiej, by była to sól morska lub cukier. Warto również sprawdzić, jakie substancje nawilżająco-regenerujące zawiera nasz kosmetyk. Idealnie, jeśli ma on w swoim składzie: olej jojoba, olej arganowy, olej słonecznikowy lub nagietkowy. Wówczas możemy mieć pewność, że nasza skóra jest pod naprawdę dobrą (i naturalną) opieką.

Peeling do ciała skład

Kiedy stosować peeling do ciała?

Na to pytanie tak naprawdę nie ma jednej poprawnej odpowiedzi. Najlepiej jeśli przeprowadzimy złuszczanie naskórka 1-2 razy w tygodniu. Pamiętajmy, że zbyt częste stosowanie tego rodzaju preparatów, chociażby miały najbardziej naturalny skład, może podrażnić skórę. Możemy najzwyczajniej w świecie zetrzeć jej barierę ochronną, a przecież nie o to tutaj chodzi.

Peeling do ciała to podstawowy kosmetyk, którego używanie powinno wejść nam w nawyk. Warto jednak poczytać etykiety i z mnogości preparatów tego typu wybrać te naprawdę wartościowe – złuszczająco-nawilżające.

Naturalny peeling do ciała

Peeling do ciała – co powinien zawierać Twój? 4.82/5 (96.47%) 17 votes

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodano: 29.06.2015
Pielęgnacja ciała, Poradniki
Wróć na górę