Olej kokosowy – jak wybrać najlepszy?

Olej kokosowy – jak wybrać najlepszy?

Olej kokosowy wdarł się przebojem na nasze stoły i … do kosmetyczek. I dobrze. Ma przecież wiele właściwości pielęgnacyjnych i doskonale odżywia skórę oraz włosy. Trzeba jednak wybrać ten najlepszy – a to w obliczu mnogości oferowanych na rynku produktów okazuje się prawdziwą sztuką.

Olej kokosowy – jak wybrać najlepszy? 4.63/5 (92.50%) 8 votes

Olej kokosowy – czym różni się rafinowany od nierafinowanego?

Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że wszystkim. Przede wszystkim smakiem i zapachem. Olej nierafinowany ma smak i zapach kokosa. Jest niezwykle aromatyczny i ma wszelkie właściwości rośliny, z jakiej powstał. Olej rafinowany to biały, bezzapachowy tłuszcz, który ma znacznie mniej właściwości odżywczych.
Warto wiedzieć, że im mniejszą temperaturę użyto przy produkcji danego oleju, tym ma on intensywniejszy zapach. Nie jest zatem trudno odgadnąć, że najlepszy jest ten tłoczony na zimno.

Olej kokosowy – jak stosować?

Okazuje się, że olej kokosowy ma bardzo wiele zastosowań. Jest zdrowszym zamiennikiem używanych do smażenia tłuszczów, nadaje potrawom delikatny, kokosowy smak i jest jednym z najlepszych… kosmetyków. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest uniwersalny. Można go stosować na ciało – zamiast balsamu, jako maskę na włosy oraz na dłonie i stopy – zamiast kremu. Doskonale nawilża skórę, wspiera jej naturalne procesy (jest przecież w 100% naturalnym kosmetykiem) i pomaga jej się zregenerować. Doskonale sprawdza się jako maseczka łagodząca przy wielu podrażnieniach, a nawet łupieżu ( wystarczy nałożyć olej, wmasować i po kilku minutach spłukać).

Ekologiczny czy konwencjonalny?

Kupując olej kokosowy staniemy przed wyborem ekologicznego lub nieekologicznego. Różnica w cenie tych dwóch opcji najczęściej jest niewielka (najczęściej wynosi ok. 10%). Pamiętajmy jednak, że wybierając produkt ekologiczny dostajemy coś, co pochodzi z certyfikowanych upraw, spełniających wiele norm i produkowany jest według tradycyjnych receptur – tak jak olej kokosowy z serii be organic, który produkowany jest ręcznie na Sri Lance z kokosów pochodzących z ekologicznych upraw, a zatem bez pestycydów i innych środków chemicznych.

Jak wybrać olej kokosowy

Olej kokosowy – jak wybrać najlepszy? 4.63/5 (92.50%) 8 votes

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodano: 10.06.2015
Poradniki
Wróć na górę