Mycie twarzy – 4 rzeczy, o których powinna wiedzieć każda kobieta

Mycie twarzy – 4 rzeczy, o których powinna wiedzieć każda kobieta

Mycie twarzy tylko z pozoru wydaje się banalnie proste. A przecież nie od dziś wiadomo, że stan naszej cery w dużej mierze zależy od jej właściwego oczyszczania. Oto 4 rzeczy o myciu twarzy, które każda z nas powinna wiedzieć.

Mycie twarzy – 4 rzeczy, o których powinna wiedzieć każda kobieta 4.50/5 (90.00%) 10 votes

Zrezygnuj z mydła!

Często popełnianym błędem jest mycie skóry twarzy zwykłym mydłem. Stosowanie mydła toaletowego na delikatną skórę twarzy dla wielu osób kończy się jej przesuszeniem i podrażnieniem. Dlatego też dużo lepszym wyborem są kosmetyki przeznaczone do mycia tej części ciała. Tym bardziej, że na rynku dostępnych jest wiele pianek, żeli, mleczek, a nawet żeli z drobinkami peelingującymi.

Jak z tej mnogości kosmetyków wybrać najlepszy?

Trzeba naprawdę dobrze wczytać się w etykiety i wybrać preparat, który mając najbardziej naturalny skład, nie uszkodzi naturalnej bariery ochronnej skóry i jednocześnie ją dokładnie oczyści. Powinien on regulować wydzielanie sebum (a nie wzmagać ten proces) oraz regenerować skórę. Z wykorzystywanych w kosmetykach substancji takie działanie wykazują substancje roślinne i tych przede wszystkim powinniśmy szukać w kosmetykach.

Złuszczaj naskórek

Nie od dziś wiadomo, że nasza skóra złuszcza się sama, a my powinniśmy usuwać martwy naskórek, który tworzy na niej niewidoczną dla oka warstwę. Jest to podstawowy zabieg, dzięki któremu wszelkie kosmetyki pielęgnacyjne wnikają głęboko w skórę i ją odżywiają. Zaleca się, by peeling wykonywać 1-2 razy w tygodniu. Również w przypadku kosmetyków złuszczających kluczowe jest postawienie na dokładne oczyszczanie i regulowanie naturalnych procesów zachodzących w skórze. W kosmetykach taką niezawodną parą jest ryż (regeneruje) oraz bambus (oczyszcza).

Peeling do twarzy skład

Dobierz idealnie kosmetyk!

Każda z nas ma inną cerę i boryka się z innymi problemami. Warto zatem dokładnie wsłuchać się w swoje potrzeby również przy wyborze kosmetyków do oczyszczania twarzy. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – przecież będziemy je stosować codziennie, a zatem źle dobrane będą nam codziennie szkodzić.

Dlatego też: albo kupujemy kosmetyki sprawdzone i dopasowane do naszego typu cery, albo (co jest lepszym rozwiązaniem) stawiamy na preparaty niemal w 100% zrobione z substancji roślinnych, które nadają się do każdego rodzaju cery i nie zaszkodzą.

Zakończ tonikiem

Tonik jest często pomijanym kosmetykiem. Mało osób tak naprawdę na co dzień go stosuje. A szkoda. Jest on przecież doskonałym uzupełnieniem mycia. Tonik przywraca skórze równowagę kwasowo-zasadową, delikatnie nawilża, zwęża pory oraz wzmacnia warstwę ochronną skóry.

Prawidłowe mycie twarzy to połowa sukcesu w drodze ku pięknej i nieskazitelnej cerze. To również kwestia doboru właściwych kosmetyków – takich, które z jednej strony oczyszczają, z drugiej pielęgnują. I o tym przede wszystkim powinnyśmy pamiętać.

Mycie twarzy – 4 rzeczy, o których powinna wiedzieć każda kobieta 4.50/5 (90.00%) 10 votes

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodano: 24.06.2015
Pielęgnacja twarzy, Poradniki, Uroda
Wróć na górę