Dlaczego serum pod oczy powinno znaleźć się w kosmetyczce każdej z nas?

Dlaczego serum pod oczy powinno znaleźć się w kosmetyczce każdej z nas?

Według wielu badań zmarszczki wokół oczu są zmorą wielu kobiet i są uznawane za najbardziej widoczne. Jednocześnie kobiety zaznaczają, że dokładnie nie wiedzą, jak mogłyby dbać o okolice oczu… a przecież wystarczy tylko dobre serum. Oto kilka słów o tym, dlaczego jest to tak ważny kosmetyk i dlaczego każda z nas powinna go mieć.

Dlaczego serum pod oczy powinno znaleźć się w kosmetyczce każdej z nas? 3.86/5 (77.14%) 7 votes

Skóra wokół oczu – delikatniejsza niż myślisz!

Obszar wokół oczy jest niezwykle wrażliwy na działanie wielu czynników zewnętrznych – w tym słońca. Dlaczego tak się dzieje? Zarówno skóra w tym miejscu, jak i podściółka tłuszczowa pod nią są cieńsze niż w innych miejscach. Niestety w związku z tym ta część naszej twarzy najszybciej się starzeje i rzeczywiście widać tutaj zmarszczki znacznie szybciej niż np. wokół ust. Specjaliści mówią nawet, że już ok. 30 roku życia powinniśmy stosować kosmetyki aktywnie działające na tę okolicę – np. serum pod oczy.

Serum pod oczy – co to takiego?

Konia z rzędem tej, która dokładnie wie, jaka jest różnica między serum a kremem. A różnica okazuje się bardzo prosta. Chodzi przede wszystkim o stężenie substancji aktywnych, w serum mamy do czynienia ze znacznie wyższym niż w kremach. Dodatkowo serum pod oczy ma najczęściej płynna konsystencję, co sprawia, że jest wygodne w aplikacji i szybko się wchłania.

Jak to działa?

Tak w telegraficznym skrócie: substancje aktywne serum wnikają głęboko w skórę wokół oczu, nawilżają ją i wygładzają. W istocie jest to proces bardziej skomplikowany i tak naprawdę zależy od substancji, jakie są w wybranym przez nas serum. Najlepiej poszukać w nich składników naturalnych, które mają udowodnione naukowo działanie pobudzające produkcję kolagenu. Jedną z nich jest wąkrota azjatycka – roślina, która obok wspierania produkcji tych ważnych włókien, wykazuje także działanie wzmacniające naczynia krwionośne i poprawiające mikrokrążenie.

Serum pod oczy skład

Co jeszcze jest ważne?

Przede wszystkim to, by kosmetyk dopasować do swoich potrzeb. Przecież każda z nas jest inna. Niektóre z nas będą stawiać na likwidację cieni pod oczami, inne zaś na wygładzenie i nawilżenie. Oczywiście optymalnie, jeśli znajdziemy kosmetyk, który zapewni nam to wszystko. Pamiętajmy również, że na rynku są preparaty, które zapewniają efekt liftingu po około godzinie od aplikacji – a to idealne rozwiązanie nie tylko na wielkie wyjście.

Dlaczego serum pod oczy powinno znaleźć się w kosmetyczce każdej z nas? 3.86/5 (77.14%) 7 votes

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodano: 01.07.2015
Pielęgnacja twarzy, Uroda
Wróć na górę