Demakijaż – dlaczego jest tak ważny i jak należy go przeprowadzać?

Demakijaż – dlaczego jest tak ważny i jak należy go przeprowadzać?

Każda kosmetyczka przyzna, że demakijaż powinien być codziennym rytuałem kobiety. Dlaczego? Dzięki niemu pozbywamy się makijażu, oczyszczamy cerę i tym samym chronimy ją przed wieloma problemami (jak chociażby wypryski). Problem polega tylko na tym, by demakijaż przeprowadzać umiejętnie. Oto 3 najważniejsze zasady skutecznego demakijażu.

Demakijaż – dlaczego jest tak ważny i jak należy go przeprowadzać? 4.75/5 (95.00%) 4 votes

Zasada nr 1: Kosmetyk dopasowany do naszych potrzeb

W drogeriach można kupić naprawdę wiele kosmetyków do demakijażu. Trzeba jednak mieć świadomość, że dobry kosmetyk to taki, który jest dopasowany do naszego rodzaju cery, idealnie zmywa makijaż i dodatkowo pielęgnuje cerę. Dlatego też bacznie przyglądajmy się składowi. Na etykiecie nie powinny się pojawiać parabeny i substancje uczulające. Najlepiej w tym zakresie postawić na naturalność i kosmetyk, który nawilży naszą skórę – tak, jak mleczko do demakijażu z serii be organic JAGODY GOJI & ACAI. Produkt ten dzięki zawartości ekstraktów z jagód jest bogaty w antyoksydanty, przeciwdziałające wolnym rodnikom, hamujące procesy starzenia się naszych komórek. Nie tylko dokładnie oczyszcza cerę, ale i nadaje jej blasku, uelastycznia oraz nawilża.

Naturalne mleczko do demakijażu Be organic

Zasada nr 2: Aplikujemy właściwie

Nie możemy nakładać grubej warstwy preparatu do demakijażu w nadziei, że się wchłonie. Nie powinniśmy również stosować za mało wybranego produktu – wówczas nie oczyścimy dokładnie cery.

Jeśli nasz wybór padł na płyn micelarny lub inny gotowy płyn do demakijażu, aplikujemy je na twarz za pośrednictwem płatków kosmetycznych. Wszelkiego rodzaju mydła i żele przeznaczone do tego celu nakładamy na wilgotną twarz i dokładnie spłukujemy (mydło może powodować podrażnienia). Natomiast mleczko powinniśmy nakładać na twarz wilgotnymi płatkami kosmetycznymi (zamoczonymi wcześniej w wodzie) lub też wmasować je w twarz zwilżonymi dłońmi. Następnie zmywamy kosmetyk.

Zasada nr 3: Troszczymy się o oczy

Nie od dziś wiadomo, że skóra wokół oczu jest cieńsza i delikatniejsza niż ta w innych partiach twarzy. Dlatego też wymaga ona specjalnego traktowania. Na rynku dostępne są kosmetyki przeznaczone do demakijażu tylko i wyłącznie tych okolic. Wówczas w naszych kosmetyczkach musimy mieć tak naprawdę dwa preparaty do demakijażu – jeden do oczu, drugi do reszty twarzy.

Ale można oczywiście postawić na jeden. Wówczas jednak zwracajmy uwagę na to, by nie zawierał barwników, substancji zapachowych i innych, mogących podrażniać oczy składników. Wspomniane mleczko z be organic zawiera 99% naturalnych substancji, które w żaden sposób nie podrażniają skóry i nadaje się do demakijażu całej twarzy – zatem również okolic oczu. Co więcej, usuwa ono również wodoodporny makijaż.

Demakijaż to tak naprawdę podstawowy zabieg kosmetyczny. Pozwala on naszej skórze na odpoczynek i regenerację. Właściwie przeprowadzony usuwa makijaż i dobroczynnie wpływa na cerę. I właśnie tym powinniśmy się kierować wybierając kosmetyki do demakijażu.

Demakijaż – dlaczego jest tak ważny i jak należy go przeprowadzać? 4.75/5 (95.00%) 4 votes

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodano: 09.06.2015
Poradniki
Wróć na górę