3 powody przemawiające za tym, by dbać o skórę ciała!

3 powody przemawiające za tym, by dbać o skórę ciała!

Utarło się, że najbardziej powinniśmy dbać o skórę twarzy i jest to newralgiczny punkt, jeśli chodzi o pielęgnację. Wielu z nas zatem dbanie o skórę ciała spycha na dalszy plan, często pomija i przeprowadza zabiegi pielęgnacyjne okazyjnie. Jest to poważny błąd. Dlaczego? Oto 3 powody.

3 powody przemawiające za tym, by dbać o skórę ciała!
4.2 (84%) 5 votes

Powód nr 1: Podrażnienia

Odkryciem Ameryki nie jest fakt, że pozbawiona pielęgnacji skóra jest skłonna do podrażnień. Zaczyna się niewinnie – przesuszeniem i złuszczaniem się naskórka. Skutki przeoczenia tego symptomów prowadzą do szeregu podrażnień i zmian skórnych. Skóra traci jędrność, robi się szara, pozbawiona kolorytu i w efekcie wygląda starzej. Tego typu objawy najwcześniej można zaobserwować na delikatnej skórze dekoltu.

Pamiętajmy, że właściwa pielęgnacja ważna jest szczególnie teraz – latem, gdy wystawiamy nasze ciało na działanie takich czynników, jak słońce, wiatr czy słona woda morska.

Jak zatem powinna wyglądać prawidłowa (nie tylko letnia) pielęgnacja skóry naszego ciała? W kosmetyczce powinny znaleźć się dwa podstawowe kosmetyki – peeling oraz balsam do ciała. Pierwszy z nich powinniśmy stosować 1-2 razy w tygodniu i dzięki temu pozbywać się zrogowaciałego/martwego naskórka. Natomiast drugi kosmetyk musimy bezwzględnie stosować codziennie – a w razie potrzeby nawet 2 razy dziennie.

Powód nr 2: Zatrzymać czas

Zadbana skóra jest podatniejsza na wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, jest gładsza, bardziej sprężysta i przez to wydaje się młodsza niż w rzeczywistości. Znacznie lepiej znosi również opalanie, czy niekorzystne warunki np. wiatr czy słoną wodę. Dlatego też tak istotne jest, by wybierać kosmetyki, które z jednej strony zapewnią nam maksimum nawilżenia, z drugiej zahamują procesy starzenia zachodzące w komórkach naszej skóry.

Jak takie znaleźć?

Po pierwsze należy wiedzieć, jakich składników kosmetyków do pielęgnacji ciała powinniśmy się wystrzegać. Pierwsze na czarnej liście są parabeny, które są nagminnie stosowane, a które mogą powodować reakcje alergiczne i parabeny. W drugiej kolejności w dostępnych na rynku balsamach możemy znaleźć paraffinum liquidum lub wazelinę (petrolatum) – pochodne ropy naftowej, która nie nawilżają skóry, tylko zostawiają na niej tłustą powłokę. Warto również odstawić kosmetyki, które jak na przysłowiowe lekarstwo mają dobroczynnych substancji roślinnych. Modelowa etykieta kosmetyku do pielęgnacji ciała powinna wyglądać tak:

Masło do ciała składniki

Powód nr 3: Sprężysta skóra

Nie jest tajemnicą fakt, że zbyt sucha skóra staje się mniej elastyczna i bardziej skłonna do podrażnień. Tracąc swą elastyczność jest ona również bardziej podatna na powstawanie zmarszczek, jak i wszelkiego rodzaju uszkodzeń – również tych mechanicznych.

Jak prawidłowo nakładać kosmetyki do pielęgnacji ciała?

Kardynalna zasada jest taka, że raz na jakiś czas złuszczamy skórę (nie ma sensu przecież nakładać kosmetyków na martwy naskórek, który utrudnia im wnikanie do głębszych partii skóry). Każdego dnia na skórę całego ciała nakładamy kosmetyk nawilżający lub też modny ostatnio olej kokosowy (który jest w 100% naturalnym kosmetykiem, zapewniającym sprężystość i optymalny poziom nawilżenia). Kosmetyki nakładamy ruchem kolistym – czyli wykonując pobudzający mikrokrążenie masaż.

Tego typu pielęgnację powinniśmy wzmocnić wykonywanym pod prysznicem minizabiegiem ujędrniającym – polewaniem ciała raz ciepłą, raz chłodniejszą wodą.

3 powody przemawiające za tym, by dbać o skórę ciała!
4.2 (84%) 5 votes

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodano: 27.07.2015
Pielęgnacja ciała
Wróć na górę