3 dowody na to, że witaminy w kosmetykach powinny się znaleźć!

3 dowody na to, że witaminy w kosmetykach powinny się znaleźć!

Każdego dnia używamy wielu kosmetyków. Najczęściej nie zwracamy uwagi na to, czy zawierają one witaminy. A szkoda. Substancje te mają przecież zbawienny wpływ na naszą skórę i wspierają wiele jej procesów. Jakich witamin warto szukać w kosmetykach? Oto 3 najważniejsze.

3 dowody na to, że witaminy w kosmetykach powinny się znaleźć! 4.87/5 (97.39%) 23 votes

Na pozytywne oddziaływanie witamin na głębsze warstwy naszej skóry zwrócono uwagę stosunkowo niedawno. Wielkim odkryciem nie jest fakt, że każda z witamin działa na inny obszar skóry i wspiera inne jej funkcje. Warto wiedzieć, że w kosmetykach powinny one występować w odpowiednim stężeniu i połączeniu. Okazuje się bowiem, że odpowiednia konfiguracja witamin wzmacnia potencjał każdej z nich i tym samym sprawia, że lepiej działają na naszą skórę. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego też w niektórych naszych kosmetykach znajdziecie kompleks witamin: E, C, F – np. w maśle do ciała.

Witamina młodości E

Przeprowadzone badania wykazały, że jest to niezwykle cenna w kosmetyce witamina. Dlaczego? Posiada zdolność ochraniania komórek przed działaniem wolnych rodników. Ale to nie wszystko. Udowodniono, że zmniejsza rumień i obrzęk spowodowany szkodliwym promieniowaniem UV i działa przeciwzmarszczkowo! W widoczny sposób poprawia napięcie skóry i wpływa na zmniejszenie się ilości zmarszczek. To witamina młodości, która odmładza skórę i pozwala oszukać uciekający nieubłaganie czas.

Witamina E ma bardzo dobre właściwości nawilżające, dlatego też powinna być składnikiem kosmetyków przeznaczonych do każdego typu skóry.

Wszystko, czego jeszcze nie wiecie o witaminie C

Witamina C jest chyba najpopularniejszą witaminą. O jej właściwościach można napisać książkę i nie bez przyczyny jest zalecana przez lekarzy – nie tylko przy przeziębieniach. Jej właściwości docenili również kosmetolodzy. W preparatach pielęgnacyjnych witamina ta powinna występować w towarzystwie witaminy E. Dlaczego? Udowodniono, że posiada nie tylko zdolność usuwania wolnych rodników, ale i regeneracji witaminy E.

Ale jest ona ceniona nie tylko za działanie antyoksydacyjne. Wiele mówi się również o jej właściwościach przeciwzapalnych i łagodzących po opalaniu – zmniejsza zaczerwienienie nawet o 50%! Powinniście także wiedzieć, że witamina C doskonale stymuluje syntezę kolagenu, elastyny, poprawia mikrocyrkulację i zmniejsza przebarwienia. Skarb.

Nieznana witamina F

O właściwościach witaminy F przeciętny użytkownik wie najmniej. A jest to niezwykle ważna substancja, której warto szukać w kosmetykach. Na początku należy zaznaczyć, że witamina F to w istocie mieszanina niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jest bardzo dobrze przyswajalna przez naszą skórę, odbudowuje warstwę lipidową naskórka i normalizuje naturalne funkcje ochronne skóry. Dodatkowo wpływa na przyswajanie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A, D, E, K). Trzeba dodać, że przyspiesza regenerację skóry i przywraca jej równowagę kwasowo-wodnolipidową. Kosmetyki zawierające witaminę F będą działały nawilżająco, ujędrniająco, odżywczo.

Jak widać, witaminy pełnią kluczowe role w kosmetykach i warto ich szukać w ich składach. Na etykietach znajdziecie je pod następującymi nazwami:

 • Witamina C – Ascorbyl, Ascorbate
 • Witamina E – Tocopherol, Tocopheryl
 • Witamina F – Linolenic Acid, Oleic Acid, Linoleic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid
 • masło do ciała składniki

  3 dowody na to, że witaminy w kosmetykach powinny się znaleźć! 4.87/5 (97.39%) 23 votes

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Dodano: 01.09.2015
  Składniki
  Wróć na górę